Inne działy

Java przykładowe programy

 

Java Klasy 

 

W tej sekcji dowiesz się, jak pisać własne klasy w Java i jak tworzyć z nich obiekty. Masz już na początku klasy w poprzedniej sekcji. Ale teraz przedstawimy ten proces bardziej szczegółowo. W tym przypadku nie ma różnicy między obiektem a klasą, jednak gdy mówimy o klasie, to mówimy o kodzie, w niej zawartym, który nic nie wykonuje. Kiedy kod jest wykonywany to jest to obiekt.

Po utworzeniu klasy, piszesz kod do wykonywania określonej pracy. To zadanie może być związane z pracownikami, ale nie ma nic wspólnego z danymi o sprzedaży firmy w tym samym czasie. Można napisać osobne klasy dla sprzedaży. W ten sposób, można ponownie użyć klasy związanej z pracownikami w innym projekcie. Dane dotyczące sprzedaży byłoby zbędne.

Kiedy starasz się wymyślić własne pomysły na napisanie klas należy pamiętać, o problemie redundancji i zadać sobie pytanie: "Czy jest jakiś kod w tej klasie, który nie musi być tutaj?"

Na przykład w tej sekcji będziemy pisać klasę, która zajmuje się egzaminami. Na naszej przykładowej klasie zrobimy rzeczy proste. Zapiszemy nazwisko osoby zdającej egzamin, która na egzaminie, osiągnęła wynik 50 i wyższy.

Zróbmy to na początek.

Stwórz nowy projekt Java. Nazwij pakiet egzamin, a następnie zmień nazwę klasy na SzczegolyEgzaminu. Powinieneś mieć następujący kod:

 

package szczegolyegzaminu;


public class SzczegolyEgzaminu {

  
  public static void main(String[] args) {
    // TODO code application logic here
  }  
}

Tworzymy drugą klasę do obsługi danych egzaminu. Tak w NetBeans, kliknij menu File na pasku menu u góry. Z menu File wybierz New File. Podświetl Java z listy kategorii, Java Class z listy typów plików. Następnie kliknij przycisk Next. Na następnym ekranie wprowadź WynikiStudentow jako nazwę klasy. Następnie kliknij przycisk Finish. NetBeans stworzy drugą klasę w projekcie. Można usunąć wszelkie domyślne komentarze.

W następnej lekcji dowiesz się o polach.

 

Zobacz nasze wszystkie kursy

WWW


HTML
HTML - Znaczniki
CSS - Tutorial
CSS - Selektory
PHP
JavaScript

XML

XSLT

Bazy danych


SQL
SQLite
MySQL
PostgreSQL

 

 

Programowanie


C
C++
C#
Java
VisualBasic
Python

Linux


Podstawy Linuxa
Bash
Linuks artykuły

Windows


Excel funkcje
Windows wskazówki
Outlook

Pozotałe działy


Programy
Rozrywka

 

 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.