Inne działy

 

 

Funkcje w JavaScript

Funkcja jest to blok kodu JavaScript, który jest zdefiniowany raz, ale może być wykonywany lub wywoływany dowolną liczbę razy. Może już zapoznałeś się z koncepcją funkcji pod postacią np. podprogramu lub procedury. Funkcje JavaScript są parametryzowane: definicja funkcji może zawierać listę identyfikatorów, tzw parametrów, które mogą pracować jako zmienne lokalne w ciele funkcji.

Wywołanie funkcji powoduje podanie wartości lub argumentów dla parametrów funkcji. Funkcje często wykorzystują argumenty wartości do obliczenia wartości, którą następnie funkcja zwraca obliczoną wartość, tak że wartość ta staje się wartością wywołania funkcji.

Jeśli funkcja jest przypisana do właściwości obiektu, to jest nazywana metodą obiektu. Funkcje mające na celu zainicjować nowo utworzony obiekt nazywane są konstruktorami. W JavaScript funkcje są obiektami i mogą być manipulowane przez programy. W JavaScript można przypisać funkcje do zmiennych i przekazać je do innych funkcji. Ponieważ funkcje są obiektami, można ustawić na nich właściwości a nawet wywoływać na nich metody.

Definicje funkcji w JavaScript mogą być zagnieżdżone wewnątrz innych funkcji i mogą mieć dostęp do wszystkich zmiennych, które są w zakresie, w którym są zdefiniowane. Oznacza to, że funkcje JavaScript pozwalają na stosowanie ważnych i potężnych technik programowania.

Zobacz nasze wszystkie kursy

WWW


HTML
HTML - Znaczniki
CSS - Tutorial
CSS - Selektory
PHP
JavaScript

XML

XSLT

Bazy danych


SQL
SQLite
MySQL
PostgreSQL

 

 

Programowanie


C
C++
C#
Java
VisualBasic
Python

Linux


Podstawy Linuxa
Bash
Linuks artykuły

Windows


Excel funkcje
Windows wskazówki
Outlook

Pozotałe działy


Programy
Rozrywka

 

 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.