Inne działy

Baza danych SQLite

SQLite jest biblioteką oprogramowania, która implementuję samodzielną i bezserwerową, nie wymagający konfiguracji mechanizm bazy danych SQL. Kod źródłowy dla SQLite znajduję się w domenie publicznej (public domain). Baza danych SQLite jest obecnie bardzo popularna i jest użytkowana w setkach milionów egzemplarzy na całym świecie.

SQLite jest używany w systemie Solaris 10 i MAC OS, iPhone i Skype. Biblioteka Qt4 ma wbudowane wsparcie dla SQLite, tak samo jak Python czy PHP. Wiele popularnych aplikacji ma wbudowaną bazę SQLite do obsługi wewnętrznej takie jak Firefox czy Amarok.

SQLite ma w większości zaimplementowany standard SQL-92. Silnik SQLite nie tworzy samodzielnego procesu dla bazy. Zamiast tego jest statycznie lub dynamicznie dołączany do aplikacji. Biblioteka SQLite ma niewielkie rozmiary około 470 kB. Baza danych SQLite to pojedynczy plik na dysku, który można umieścić w dowolnym miejscu w hierarchii katalogów. Może być stosowany na różnych systemach operacyjnych, zarówno 32 jak 64 bitowych. 

SQLite został napisany w języku programowania C i ma powiązania dla wielu języków jak C++, Java, C#, Python, Perl, Ruby, Visual Basic i innych.

 SQLite Spis treści

Zobacz nasze wszystkie kursy

WWW


HTML
HTML - Znaczniki
CSS - Tutorial
CSS - Selektory
PHP
JavaScript

XML

XSLT

Bazy danych


SQL
SQLite
MySQL
PostgreSQL

 

 

Programowanie


C
C++
C#
Java
VisualBasic
Python

Linux


Podstawy Linuxa
Bash
Linuks artykuły

Windows


Excel funkcje
Windows wskazówki
Outlook

Pozotałe działy


Programy
Rozrywka

 

 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.