Inne działy

 

 

Python wstęp

 

W tej części kursu programowania Python będziemy mówić ogólnie o języku Python.

Celem tego tutorialu jest rozpoczęcie nauki języka programowania Python. Python jest świetnym językiem do nauki. To idealny język dla tych, którzy są nowicjuszami w programowaniu. Po przeczytaniu tego samouczka, będzie mieć umiejętność kontynuować własne badania. Można tworzyć skrypty, witryny sieci web, gry lub aplikacje w Pythonie. Nawet, jeśli nie chcesz stać się programistą, Python może być doskonałym narzędziem dla programistów amatorów lub hobbystów.

Python jest to dynamiczny obiektowy język programowania. Jest to język programowania ogólnego przeznaczenia. Może służyć do wielu rodzajów oprogramowania. Celem projektu języka Python jest zwiększenie produktywności programisty i czytelności kodu. Python został pierwotnie opracowany przez Guido van Rossum. Został wydany w 1991 roku. Python był inspirowany przez języki programowania ABC, Haskell, Java, Lisp, Icon i Perl. Python jest językiem wysokiego poziomu, ogólnego przeznaczenia, wieloplatformowy i interpretowany. Python jest językiem minimalistycznym. Jedną z jego najbardziej charakterystycznych cech jest, że nie używa średników ani nawiasów. Python używa zamiast tego wcięcia. Obecnie istnieją dwie główne gałęzie Pythona. Python 2.x i 3.x. Python Python 3.x nie ma kompatybilności z poprzednimi wydaniami Pythona. Został on stworzony aby poprawić kilka wad projektowych języka i uczynić język jeszcze bardziej czytelnym. Najnowsza wersja Python 2.x jest 2.7.3 i Pythona 3. 3.0. Ten poradnik opisuje Pythona...

Python to idealny język dla tych, którzy chcą nauczyć się programowania.

Język programowania Python obsługuje kilka stylów programowania. Nie wymusza na programiście stosowania konkretnych paradygmatów. Python obsługuje obiektowe i proceduralne programowanie. Istnieje również ograniczone wsparcie dla programowania funkcyjnego. Oficjalna strona dla języka programowania Python jest python.org

Formalnie język Python jest specyfikacją. Istnieją trzy główne implementacje Pythona. CPython, IronPython i Jython. CPython jest zaimplementowany w języku C. Jest to najczęściej używana implementacja Pythona. Gdy ludzie rozmawiają na temat języka Python, mają na myśli głównie CPython. IronPython jest zaimplementowany w C#. Jest to część systemu .NET framework. Podobnie Jython jest implementacją języka Python w języku Java. Jython program jest przetłumaczony na kod bajtowy Javy i wykonywany przez JVM (Java Virtual Machine). W tym tutorialu będziemy współpracować z CPython.

Python należy do najbardziej popularnych języków programowania. Langpop.com i tiobe witryny zaliczają Pythona do top 10 języków. Kilka bardzo popularnych projektów, Python to narzędzie do zarządzania rozproszonym źródłem Mercurial, Django web framework, PyQt GUI library lub narzędzia do zarządzania pakietami o nazwie Yum.

 

Zobacz nasze wszystkie kursy

WWW


HTML
HTML - Znaczniki
CSS - Tutorial
CSS - Selektory
PHP
JavaScript

XML

XSLT

Bazy danych


SQL
SQLite
MySQL
PostgreSQL

 

 

Programowanie


C
C++
C#
Java
VisualBasic
Python

Linux


Podstawy Linuxa
Bash
Linuks artykuły

Windows


Excel funkcje
Windows wskazówki
Outlook

Pozotałe działy


Programy
Rozrywka

 

 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.