Inne działy

 

 

Rozpoczęcie pracy z VB.NET

Ten kurs programowania dla początkujących jest wstępem do VisualBasic.NET. Kurs ten zakłada, że nie masz żadnego doświadczenia w programowaniu. To dużo prostsze niż myślisz, a może być bardzo satysfakcjonujące hobby!

Nie musisz kupować żadnego oprogramowania do tego kursu. Możesz użyć darmowego programu Visual Basic Express 2010 firmy Microsoft. Można go pobrać tutaj.

 Po pobraniu i zainstalowaniu programu ujrzysz następujące okno programu:

 Dużo dzieje się na głównej stronie. Ale głównie dotyczy to możliwości stworzenia nowego projektu lub otwarcia już istniejącego. Aktywna jest pierwsza zakładka Projects. W chwili obecnej obszar "Open an Existing Project" jest puste, ponieważ nie stworzyliśmy jeszcze projektu. Podczas tworzenia projektu jego nazwa zostanie wyświetlona na tej stronie, jako hiperłącze. Kliknięcie linku spowoduje otwarcie projektu.

Z prawej strony ekranu znajdują się dwa przyciski "New Project" i "Open Project". Aby rozpocząć kliknij na "New Project". Gdy to zrobisz, zostanie wyświetlone okno dialogowe jak poniżej:

Jako początkujący programista, będziesz chciał zwykle wybrać opcję "Windows Form Application". Oznacza to, że masz zamiar stworzyć program działający na komputerze z systemem Windows.

 Jeśli spojrzysz na pole tekstowe znajdujące się na dole okna zobaczysz nazwę "WindowsApplication1". To jest domyślna nazwa dla twoich projektów. Nie jest dobrym pomysłem nazywać swoje projekty domyślnymi nazwami typu "WindowsApplication1", "WindowsApplication2". Więc kliknij w okienku tekstowym i zmień nazwę na następującą:

Mój pierwszy projekt

Projekty są przechowywane w domyślnej lokalizacji  "Moje dokumenty"  w folderze Visual Studio Projects. W folderze tym zostanie stworzony nowy folder o nazwie takiej samej jak nazwa naszego projektu. Wszystkie pliki wchodzące w skład naszego projektu będą w nim zapisywane.

Kliknij przycisk OK, a VisualBasic otworzy okno z środowiskiem do programowania i wygląda ono jak poniżej:

 

 Programowanie to trudna sztuka. Cóż, nie martw się. Będziemy się uczyć krok po kroku w kolejnych lekcjach kursu i nie długo wszystko stanie się łatwe!

 

 

Zobacz nasze wszystkie kursy

WWW


HTML
HTML - Znaczniki
CSS - Tutorial
CSS - Selektory
PHP
JavaScript

XML

XSLT

Bazy danych


SQL
SQLite
MySQL
PostgreSQL

 

 

Programowanie


C
C++
C#
Java
VisualBasic
Python

Linux


Podstawy Linuxa
Bash
Linuks artykuły

Windows


Excel funkcje
Windows wskazówki
Outlook

Pozotałe działy


Programy
Rozrywka

 

 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.