Inne działy

 

Tryb Boga

 

Korzystając z systemów operacyjnych Microsoftu często nie jest intuicyjne. Mamy problemy z odszukaniem odpowiednich funkcji administracyjnych systemu. Bardzo często aby odnaleźć szukaną opcję musimy przedrzeć się przez gąszcz okien dialogowych.

Jednak możemy trochę ułatwić sobie życie, aby łatwiej i szybciej dotrzeć do potrzebnej funkcji konfigurującej system Windows. Wystarczy skorzystać z ukrytej funkcji systemu Windows, która została nazwana Trybem Boga (God Mode). Funkcja ta daje dostęp do wszystkich opcji konfiguracyjnych systemu Windows w jednym specjalnym folderze.

Aby móc skorzystać z trybu boskiego w systemie Windows należy kliknąć prawym klawiszem myszki na pulpicie i z rozwiniętego menu wybrać opcję Nowy -> Folder.

Po pojawieniu się na Pulpicie ikony nowego folderu, należy nadać mu następującą nazwę 

Nazwa.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

tryb boga

 

Po wpisaniu nazwy zobaczymy zmodyfikowany wygląd ikony folderu, z którego poziomu uzyskamy dostęp do okna zawierającego wszystkie aplety ustawień systemowych.

tryb boga

 

Oczywiście, możemy nadać inną nazwę dla naszego folderu. Przed kropką możemy umieścić dowolną nazwę. W każdej chwili można także zmienić nazwę do utworzonego skrótu do ustawień systemowych.

Uwaga! Opisywana funkcja może powodować problemy w systemach 64-bitowych. Zwłaszcza uważajmy na wersję 64-bitową systemu Vista.

 

Zobacz nasze wszystkie kursy

WWW


HTML
HTML - Znaczniki
CSS - Tutorial
CSS - Selektory
PHP
JavaScript

XML

XSLT

Bazy danych


SQL
SQLite
MySQL
PostgreSQL

 

 

Programowanie


C
C++
C#
Java
VisualBasic
Python

Linux


Podstawy Linuxa
Bash
Linuks artykuły

Windows


Excel funkcje
Windows wskazówki
Outlook

Pozotałe działy


Programy
Rozrywka

 

 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.