Inne działy

Programowanie WWW

 

 

Wyświetlanie obrazków w HTML-u

Obrazy HTML są zdefiniowane w tagu <img />. To mówi przeglądarce, gdzie znaleźć plik obrazu i jaki ma rozmiar, aby go wyświetlić. Wyniki tego kodu przykład pokazano na rysunku poniżej.

<img src="/images/sampledata/fruitshop/apple.jpg" />


Tag <img /> jest pusty, co oznacza, że zawiera tylko atrybuty, i nie ma znacznika zamykającego. Aby wyświetlić obraz na stronie, należy użyć atrybutu src. Src oznacza "źródło". Wartością atrybutu src jest adres URL obrazu, który chcesz wyświetlić.

Składnia do określania obrazu:

<img src="/url" alt="jakiś_tekst"/>

 

Adres URL wskazuje na lokalizację gdzie obraz jest przechowywany.Obraz o nazwie "apple.jpg", znajduje się w katalogu "domeny tej strony" i ma URL: http://domena/images/sampledata/fruitshop/apple.jpg.

Przeglądarka wyświetla obrazy w których tag występuje w dokumencie. Jeśli umieścisz znacznik obrazu między dwoma akapitami, to przeglądarka pokazuje, akapit pierwszy, a następnie obraz, a następnie drugi akapit.


 

HTML Images - Atrybut Alt

Atrybut alt określa tekst alternatywny dla obrazu, jeśli obraz nie może zostać wyświetlony.
Wartość atrybutu alt jest zdefiniowana jako tekst:

<img src="/apple.jpg" alt="Zielone jabłka" />

Atrybut alt zawiera alternatywną informację o zdjęciu, gdy użytkownik z jakiegoś powodu nie może go zobaczyć (ze względu na wolne łącze, błąd w atrybucie src, lub jeśli użytkownik korzysta z czytnika ekranu).


 

HTML Images - Atrybuty Height i Width czyli wysokość i szerokość obrazka

Atrybuty wysokości i szerokości są używane do określenia wysokości i szerokości obrazu.
Wartości atrybutów są określone domyślnie w pikselach:

<img src="/apple.jpg" alt="Zielone jabłka" width="250" height="180" />

Wskazówka: Jest dobrą praktyką, aby określić zarówno atrybut wysokości i szerokości dla obrazu. Jeśli te atrybuty są ustawione, miejsce wymagane dla obrazu jest zarezerwowane, gdy strona jest ładowana. Jednak bez tych atrybutów, przeglądarka nie zna rozmiaru obrazu. Efekt będzie taki, że układ strony, zmieni się podczas ładowania (przy wczytywaniu obrazów).


 

Uwagi - Porady

Uwaga: Jeśli plik HTML zawiera dziesięć zdjęć - to jedenaście plików jest wymaganych, aby wyświetlić stronę prawidłowo. Ładowanie obrazów wymaga czasu, więc w mojej opinii jest: Używaj starannie zdjęcia.

Uwaga: Gdy strona jest ładowana, przeglądarka, w tym momencie, faktycznie dostaje obraz z serwera i umieszcza go na stronie. Dlatego upewnij się, że obraz rzeczywiście znajduję w tym samym miejscu, w stosunku do strony, w przeciwnym wypadku goście będą mieli zły link. Zły link połączenia jest wtedy, gdy przeglądarka nie może znaleźć obrazu.

Zobacz nasze wszystkie kursy

WWW


HTML
HTML - Znaczniki
CSS - Tutorial
CSS - Selektory
PHP
JavaScript

XML

XSLT

Bazy danych


SQL
SQLite
MySQL
PostgreSQL

 

 

Programowanie


C
C++
C#
Java
VisualBasic
Python

Linux


Podstawy Linuxa
Bash
Linuks artykuły

Windows


Excel funkcje
Windows wskazówki
Outlook

Pozotałe działy


Programy
Rozrywka

 

 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.